اطلاعیه: شرکت لیزینگ انصار داشتن هرگونه ارتباط با شرکت انصار خودرو سپنتا را تکذیب می نماید و هیچگونه مسئولیتی در قبال تعهدات این شرکت ندارد.
تاریخ شمسی :
شنبه - ۴ خرداد - ۱۳۹۸
ساعت :

بولتن خبری

بازخوانی کارکردها و نقش‌های روابط عمومی در سازمان‌های نوین

پژمان قاسمی 29 ارديبهشت 1398

چیستی و کارکردهای روابط‌عمومی

روابـط عمـومی حرفه و پدیده‌ای اجتماعی مبتنی بر برقراری ارتباط و تولید اطلاعات و تعاملات انسانی در دو جنبه ارتباطات کلامی و غیرکلامی است. این حرفه از ايجاد، تقويت، تحكـيم و توسـعه مناسبات اجتماعی، سیاسی، فرهنگی و اقتصادی ميان مؤسسات و سازمان‌های گوناگون در عرصه‌های جامعه شکل می‌گیرد. روابط‌عمومی با مشتريان، ذینفعان و از همه مهم‌تر عامه مردم به معنای اقشاری متخصص و نوپدید در جوامع معاصر سروکار دارد.

«روابط‌عمومی مدیریت ارتباطات راهبردی سازمان با ذینفعان آن است». این ذینفعان هم در درون سازمان و هم بیرون از سازمان قراردارند. برخلاف عقیده بسیاری از کارشناسان که روابط عمومی را غیرقابل تعریف دانسته و با دست‌یازی به وجود تعاریف متعدد، آن را رشته‌ای مبهم معرفی می کنند، روابط‌عمومی حرفه‌ای در ذات خود، ارتباط محور و اطلاعات‌گراست که هستی‌اش به توانمندی‌های آن در تولید و به جریان انداختن اطلاعات موردنظر ذینفعان یک شرکت، سازمان یا موسسه‌ای مفروض بستگی دارد.

دکتر حمیدمولانا استاد دانشکده ارتباطات دانشگاه امریکن دی‌سی واشینگتن در مقدمه کتاب ارتباط‌شناسی دکتر مهدی محسنیان‌راد می‌گوید ارتباط باید بر مشارکت و اعتماد استوار باشد. بنابراین، روابط عمومی، واحدی سازمانی مسئول در امر اعتمادسازی و مشارکت‌آفرینی به منظور تسهیل در تحقق اهداف سازمان‌ها و شرکت‌ها مبتنی بر گفتگو، تفاهم و همکاری است.

افزون براین، روابط‌عمومی‌ها محصول تحولات دوران جدید هستند و بنابراین برای شکل‌گیری آن‌ها باید بسترهای فرهنگی، سیاسی، اقتصادی، اجتماعی، آموزشی و نیز تکنولوژیک فراهم شود. این واحدها براساس نياز شرکت‌ها و سازمان‌های اقتصادی به مديريت اطلاعاتی محيط اجتماعی رو به تحول‌شان به وجودآمده‌اند. روابط‌عمومی‌ها متکی به فعاليت‌هاي پژوهشمدارانه هستند و بدون تحقیق معنا ندارند و فعالیت‌هایشان به ساير فعاليت‌های سـازمان متبوعه و محيط اجتماعی آن‌ها مربوط است. به عبارت دیگر، روابط‌عمومی‌ها وظیفه دارند نیازها، سلائق، تمایلات، مصالح و آینده مشتریان داخلی و برون سازمانی خود را رصد کنند و برای تأمین آن ها چاره‌اندیشی کنند.

روابط‌عمومی‌ها براساس رونـدهاي «اطـلاع‌يابي» و «اطلاع‌رساني» شکل می‌گیرند و هرچه جريان اطلاعاتي-ارتباطي درون و بيرون مؤسسه متبوعه به سود تفاهم مشترک با کارکنان و عامه و مشتريان، شفاف‌تر و رضایت‌آمیز‌تر باشد، سازمان و روابط‌عمومی متبوعه‌اش کامیاب‌تر هستند.

یکی از مهم‌ترین وظایف روابط‌عمومی‌ها رصد روندهای تحولی و پيشرفت‌های جامعه است تا منطبق با این تحولات به ایجاد تغییرات موردنیاز سازمان کمک کنند و به آسان‌سازی انجام وظایف خود در شرایط جدید بیندیشند و ملازم با فرصتها و تهديدهاي محيط اجتماعی سازوکارهای تسهیل فعالیت‌های حرفه‌ای خود را ابداع و راه‌اندازی کنند. به‌عبارت‌بهتر، روابط‌عمومی‌ها باید واحدهایی هوشمندباشند که متناسب با دگرگونی‌های محیطی دچار تحول و توسعه شوند و به رشد و پیشرفت جامعه یاری رسانند.

روابط‌عمومي‌ها، بـه عنـوان بخـش ارتباطی-اطلاعاتی سازمان ها و شرکت ها به منظـور تحقـق رونـدهای اطلاع‌يابی و اطلاع‌رسانی در محيط دائماً درحال دگرگـونی، بايد در برابر مديران، کارکنان، مردم و مشـتريان، از راهبرد، هدفگـذاري، سياسـتگذاري و برنامـه‌ريـزي محققانه، برخوردار باشند و با استفاده از فنـاوري‌هـاي نوين در حوزه ارتباطات و اطلاعات از همه اجزای سازمان و شرکت متبوعه پشتيبانی کنند.

روابط عمومی و نقش های کلیدی آن

یکی از کلیدی‌ترین نقش‌های روابط عمومی سنجش‌گری به منظور اثربخشی فعالیت‌های سازمان در رابطه با مشتریان است. روابط‌عمومی با سنجش دیدگاه مشتریان و عامه مردم و مراجعه‌کنندگان به سازمان کمک می‌کند تا اقداماتی در راستای اقناع آنان نسبت به حفظ رابطه و در نهایت وفاداری خریدار و فروشنده صورت دهند. روابط‌عمومی سازمان همچنین باید نقش تسهیل‌گری روابط مشتریان و مراجعان به سازمان را ایفا و تا حصول نتیجه از آنان پشتیبانی کند. روابط‌عمومی باید با انواع روش‌های نظرسنجی و سنجش سلائق و نظر‌سنجی‌های سنتی و نیز بهره‌گیری از خلاقیت های ممکن، نظرات ذینفعان را بررسی کند تا آن ها را در برنامه‌ریزی‌های روزمره و اجرای آن ها مورد استفاده قرار دهد.

کمپین‌های خلاقانه اثر بسیار مثبتی در نفوذ سازمان ها و شرکت ها دارند و به سنجش افکار مشتریان کمک می‌کنند. استفاده از رسانه‌های جمعی و اپلیکیشن‌ها هم کمک می‌کند تا روابط عمومی ها در سریع‌ترین زمان به افکار و نظرات و حساسیت های مشتریان دست یافته و برای همراهی با آنان برنامه ریزی کنند. اپلیکیشن‌های تلفن‌همراه یا نرم‌افزارهای رایانه‌ای باعث جلب مشارکت مصرف‌کنندگان در پروژه‌های شرکت می شود.

مسئولیت‌های اجتماعی نقش کلیدی دیگری از روابط‌عمومی است که به واسطه آن، جایگاه معنوی، سهم ذهنی، احساسی و عاطفی سازمان و شرکت نزد افکارعمومی و در فرایندهای برندینگ و بازاریابی تعیین می‌شود. مسئولیت‌های اجتماعی به معنای توجه ویژه و اساسی سازمان و شرکت به منافع‌عمومی و به ویژه، محیط‌زیست است که سود همگانی را در پی دارد و به واسطه‌اش سلامت جامعه تضمین شده و نظام اجتماعی، یکپارچگی خود را در ابعاد گوناگون حفظ می‌کند.     

نقش توسعه‌بخشی، دیگر نقش کلیدی روابط عمومی است که از ارزش و مقام رفیعی برخوردار است. این اهمیت از این روست که بدون همراهی حرفه‌ای روابط عمومی با تحولات جامعه، آسیب‌های زیادی به سیر تحولات وارد شده و این امکان به وجود می آید که افکارعمومی در مقابل فرایندهای تحول ایستادگی کند و فرصت برای پیشرفت به تهدید تبدیل شود. در واقع، روابط عمومی با ایجاد جریان اطلاعات همسو و اقناعی با تحولات به پیشرفت منطقی و عمومی آن یاری می رساند. درعین حال، مهم‌ترین وجه همیاری روابط عمومی با تحولات از منظر تکنولوژیک است که اهمیت مضاعفی برای پیشبرد روندهای تحول دارد. امروزه تکنولوژی و بهره گیری از آن اهمیت فوق‌العاده داشته و بنابراین رسانه های اجتماعی بیشترین اقبال را از سوی روابط عمومی‌های حرفه‌ای داشته اند.  

نقش روابط عمومی در فضای مجازی

واقعیت این است که تکریم ارباب رجوع و مشتریان در هر سازمانی ذات کارکردی روابط عمومی‌ها را تشکیل می‌دهد. با مطالعه‌ای اندک و براساس شواهد موجود مشخص می شود که روابط عمومی کشورهای پیشرفته صنعتی و اقتصادهای برتر مثل ایالات متحده، بریتانیا، فرانسه و آلمان به لحاظ تکریم ارباب رجوع در موقعیت خوبی قراردارند. کشورهای آسیایی مثل ژاپن، کره‌جنوبی و روسیه هم در تکریم ارباب رجوع از وضعیت مناسبی برخوردارند.

روابط عمومی های این کشورها با ظهور رسانه های اجتماعی از رسانه های مکتوب و الکترونیکی به رسانه های دیجیتال و مجازی کوچ کرده اند. این کوچ به معنای کنارگذاشتن رسانه های پیشین نیست. هیچ صاحبنظر ارتباطی‌ای وجود ندارد که به همگرابودن رسانه های اعصار گوناگون باور نداشته باشد و این که رسانه هر عصری مکمل رسانه اعصار پیشین است. اما رسانه‌های اجتماعی عصر حاضر را نمی‌توان با دیگر رسانه ها مقایسه کرد زیرا این رسانه ها انحصار تولید پیام را از دست گردانندگان شرکت‌ها و سازمان ها و نیز دولت ها گرفته و آن را به نت‌وند خبرنگاران (Netizen Journalists) داده اند که خود به تولیدکنندگان پیام تبدیل شده اند.

البته در کشورهایی که سامانه‌های ارتباط جمعی آن ها ناکارآمد هستند، روابط عمومی در معرض فساد قرارمی‌گیرد. اگر سازمان های دولتی خود را در معرض نقد ندانند و اجازه فعالیت آزاد و حرفه ای به رسانه ها ندهند، روابط عمومی به یک تشکیلات فرمالیته تبدیل می‌شود که تأثیری بر روندهای کاری یک سازمان و موسسه مفروض ندارد.

روابط‌عمومی‌ها در عصر رسانه‌های مجازی بیشتر در معرض پرسش قرار دارند. کاربران این رسانه‌ها می‌توانند در شبکه گسترده‌ای از منابع اطلاعاتی به هم مربوط به کنکاش در عملکرد سازمان ها بپردازند و صحت و سقم اطلاعات ارایه شده از سوی روابط عمومی های آن ها را بسنجند.

کاربرمحوری در رسانه‌های مجازی، یک ویژگی منحصر به فرد است. اصالت پرسشگری و جایگاه برتر کاربر را هیچ کس نمی‌تواند انکار کند. در فضای مجازی جایگاه کاربر نه تنها به عنوان مصرف کننده بلکه به عنوان تولید کننده و نشردهنده غیرقابل انکار است. ابتکار عمل تولید و نشر محتوا و برقراری ارتباط در دست کاربر است، برخلاف رسانه های جمعی که در آن سازمان ارتباطی دارای اختیار تام برای تولید و پخش پیام است و در بسیاری از اوقات به بازخوردها اهمیت نمی دهند، در این نوع رسانه، هزینه های تولید و نشر محتوا برای صاحب رسانه، بدلیل تولید وسیع محتوا توسط کاربران کاهش چشم گیری خواهد داشت.

تعاملی بودن را باید یک ویژگی برکت‌افزا برای روابط عمومی و سازمان متبوعه‌اش دانست. برخلاف رسانه‌های جمعی دارای ارتباط یک طرفه و انتشار انحصاری محتوا، کاربر فضای مجازی هم تولیدکننده و هم مصرف کننده محتوا با توان بازخود سریع و روشن است. در رسانه های اجتماعی ارتباط دوسویه است و کاربر به عنوان فرستنده پیام ایفای نقش می کند و از مشارکت فعال برخوردار است. رسانه های اجتماعی به کاربران اجازه داده‌اند تا از همه انواع ارتباط و اطلاعات از شفاهی گرفته تا مکتوب، الکترونیک و دیجیتال و به طور همزمان فیلم، عکس و ... استفاده کنند.

مشارکت فعال و اعتمادآمیز را باید به ویژگی های ارتباطات مجازی و دیجیتال افزود. درحالی که رسانه های جمعی مخاطب را منفعل ساخته و کمترین فرصت برای مشارکت و بازخورد او فراهم نمی کنند و اجازه نمی‌دهند تا او نسبت به جریان اطلاعات اعمال کنترل کند، رسانه های اجتماعی زمینه را برای حذف سانسور، آزادی عمل، حق انتخاب و اعمال سلیقه و نظر کاربر و ارتباط‌گر فراهم ساخته‌اند.

انتقال سیستم کنترل اجتماعی از رسانه‌های جمعی به رسانه‌های اجتماعی نیز یک ویژگی عصر دیجیتال و حاکمیت فضای مجازی است که روابط عمومی‌ها باید آن را جدی بگیرند. در گذشته رسانه‌های جمعی نظارت و مقررات‌گذاری در جامعه را به صورت متمرکز انجام می‌دادند، در عصر رسانه‌های اجتماعی، کنترل غیرمتمرکز از طریق مقررات‌گذاری کاربران و مدیران رسانه اجتماعی بر بستر این رسانه اعمال می‌شود.

یک ویژگی منحصر به فرد رسانه های اجتماعی که به شدت بر کار و فعالیت روابط عمومی‌ها تأثیر گسترده و ژرف دارد، جریان پیوسته و آنی تولید و پخش اطلاعات است که در هر لحظه می‌تواند به بخش مهمی از افراد جامعه منتقل شود و به واکنش های آنی و تعیین کننده بینجامد. این امر روابط عمومی ها را وامی دارد که به‌طور مدام به رصد این رسانه ها بپردازند و در اسرع وقت واکنش مناسب را به مخاطبان نشان دهند. پاسخگویی آنلاین و هوشمندانه را باید ویژگی تعیین کننده روابط عمومی ها در عصر دیجیتال و رسانه های اجتماعی دانست که مهارت های بسیاری را ایجاب می کند.

سید حمید خالقی

معاون روابط عمومی وتبلیغات بانک انصار

سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، مدافع کیان اسلام، پاسدارنیرومند عزت ایران و بزرگترین مانع تهدیدات نظام سلطه و استکبارجهانی است

پژمان قاسمی 25 فروردين 1398

بانک انصار در بیانیه‌ای با گرامیداشت فرخنده زادروز سرور و سالار شهیدان عالم، حضرت اباعبدالله الحسین(علیه السلام) و روز پاسدار، سپاه سرافراز پاسداران انقلاب اسلامی را مدافع کیان اسلام، پاسدارنیرومند عزت ایران و بزرگترین مانع تهدیدات استکبارجهانی دانست که آوازه اش در سراسر گیتی پیچیده و موجب استیصال وعجز آمریکا و رژیم اشغالگر قدس شده است.

به گزارش روابط‌عمومی‌وتبلیغات بانک انصار، در این بیانیه آمده است: «بدون هیچ تردید وشک و شبهه ای و براساس کارنامه درخشان سپاه در عرصه مقابله با خوی تجاوزگری نظام سلطه و استکبار و شکست و اضمحلال مزدوران منطقه ای آنان، پاسداران‌انقلاب‌اسلامی که مظهر شجاعت علوی و تبلور فرهنگ عاشورای حسینی اند، بدون هراس از ساز وبرگ دشمن در تمامی میادین مبارزه با ظلم و ستم بدکاران ونقش آفرینی معناداری داشته و انتقام خون‌های به ناحق ریخته شهیدان کربلا را از یزیدیان زمان را در دستور کار دائمی خود می دانند و در این مسیر خطیر و سرنوشت ساز ملل تحت ستم جهان را به ایستادگی و مقاومت برابر جبهه دشمنان اسلام ناب محمدی (ص) و امت اسلامی فرا می خوانند».

این بیانیه تصریح می کند: دلاورمردان سلحشور میهن اسلامی و شاگردان مکتب شهادت در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی شجاعانه و بی‌پروا در مقابل دشمنان ایستاده اند و با هراس افکنی در اردوگاه پلیدشان ، آنان را به گدایی امنیت از دیگران واداشته اند،تا با تسکین آلام ستمدیدگان، از میراث‌ فاخر امامت، فقاهت و ولایت پاسداری کنند.

بانک انصار در بیانیه خود با اشاره به درخشش و سربلندی سپاه در ‌‌مهار افتخارآمیزتوطئه‌های گوناگون استکبارجهانی طی دهه های پس از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی می افزاید: «شکست و نابودی رژیم بعثی صدام، تشکیل بسیج مستضعفین و سپاه ظفرآفرین قدس، خنثی سازی توطئه های گروهک ها، مقابله باتحریم‌، ارتقای توان بازدارندگی و اقتدار دفاعی کشور، شکست داعش، دفاع از حرمین، صیانت معنوی از قیام های ملل بپاخواسته و مقابله با مزدوران منطقه ای و فرا منطقه ای جلوه‌های الهام بخش و آموزنده از حضور سپاهیان ازجان گذشته ای است که اکنون حماسه سازان عرصه های بین المللی لقب گرفته اند و چشم امید ستمدیدگان به صلابت واراده آنان دوخته شده است».

در پایان بیانیه بانک انصار یاد ،خاطره و آرمان های بلند امام راحل(ره) وشهیدان سرافراز سپاه را گرامی داشته شده و با تبریک و تهنیت زادروز باسعادت حضرت امام‌حسین‌بن علی(علیه السلام) و روز پاسدار به آحاد ملت شریف ایران و پاسداران جان برکف انقلاب اسلامی و محکومیت شدید اقدامات گذشته و آینده کاخ سفید در هجمه به این نهاد انقلابی و مردمی از جمله قرار دادن سپاه در فهرست گروه های تروریستی؛ تصریح شده است : ملت شریف، بردبار و سلحشور ایران، همواره مدافع سپاه به عنوان «عمودخیمه انقلاب‌اسلامی» بوده و آرامش و آسایش خود را مدیون ایثارگری‌های سپاهیان سلحشور و غیورمردان نیروهای مسلح کشور می داند و تحت منویات و رهنمودهای مقام معظم رهبری حضرت امام خامنه ای (مدظله العالی) حمایت از این ظرفیت عظیم راهبردی و سرنوشت انقلاب و نظام را رسالت دائمی خود دانسته و نقشه ها وسناریوهای دشمن در تخریب سپاه خنثی و بی اثر خواهند ساخت.

اطلاعیه بانک انصار در خصوص تحریم های ظالمانه وزارت خزانه داری آمریکا

پژمان قاسمی 17 فروردين 1398

بسمه تعالی

در پی تحریم مجدد بانک انصار و قرارگرفتن نام برخی از مدیران و تعدادی از شرکتهای تابعه ی بانک در لیست جدید تحریم های ظالمانه وزارت خزانه داری آمریکا لازم است جهت تنویر افکار عمومی به اطلاع برساند ؛ بهانه های واهی ذکر شده از جمله ارتباط بانک انصار با شبکه های برون مرزی در ترکیه و امارات و ذکر نام برخی اشخاص حقیقی و حقوقی نامرتبط، کذب محض بوده و موارد طرح شده تکذیب می گردد.

بانک انصار که از ابتدای اعمال تحریم های ظالمانه استکبار جهانی در لیست تحریم های آمریکا قرارداشته است ، تحریم مجدد و قراردادن نام مدیران و شرکت های تابعه ی بانک را بر عملکرد خود بی تأثیر دانسته و این­گونه اقدامات را از سوی وزارت خزانه داری آمریکا از جمله ی اقدامات مذبوحانه و بدنبال شکست های پی در پی آمریکا از مردم شریف ایران می داند و معتقد است هیچ تهدیدی مدیران و کارکنان بانک انصار را از مسیر خدمت به مردم عزیز کشورمان باز نمی دارد.

گردهمایی کارکنان لیزینگ انصار به مناسبت جشن پایان سال 97

پژمان قاسمی 27 اسفند 1397

کارکنان لیزینگ انصار در روز یکشبنه 1397/12/26 در محل ساختمان مرکزی لیزینگ پایان سال 1397 را جشن گرفتند.

IMG 0418

در این مراسم مدیر عامل محترم شرکت ضمن تشکر از زحمات و پیگیریهای مجدانه کلیه کارکنان، به تشریح مهمترین دستاوردهای لیزینگ انصار در عرصه صنعت لیزینگ پرداخت و ضمن تبریک پیشاپیش فرا رسیدن سال 1398، برای کلیه کارکنان شرکت و همچنین فعالان اقتصادی در سطح کشور آرزوی موفقیت نمود.

 MG 0403

 MG 0411

در ادامه با اهدای جوایز نفیسی از چند تن از برگزیدگان و کارکنان برجسته شرکت تقدیر و تشکر به عمل آمد.

IMG 0401

 

IMG 0395

IMG 0390

در خاتمه نمایندگان کارکنان ضمن ابراز رضایت و تشکر از بیانات مدیر عامل محترم شرکت ، به تشریح عزم جدی خود و واحدهای متبوعشان در نیل به اهداف عالیه شرکت پرداختند.

 

اطلاعیه خرید سهام بانک انصار با نماد "وانصار"

پژمان قاسمی 27 اسفند 1397

با عنایت به اعلام رسمی ادغام بانک ها و موسسات اعتباری وابسته به نیروهای مسلح در بانک سپه از سوی بانک مرکزی و بر اساس مصوبه شورای عالی محترم بورس مبنی بر اجازه انجام معاملات در خارج از ساعت معاملاتی ، کلیه اشخاص حقیقی و حقوقی غیر وابسته به نیروهای مسلح دارنده سهام بانک انصار می توانند مطابق شرایط ذیل پس از مراجعه به یکی از شرکت های کارگزاری عضو شرکت بورس اوراق بهادار تهران یا شعب منتخب بانک انصار که مرتبط با یکی از کارگزاران فوق می باشد با ارائه دستور فروش و تکمیل فرم های مربوطه نسبت به فروش سهام خود اقدام نمایند. لازم به ذکر است از روز یکشنبه مورخ 1398/01/18 به مدت30 روزکاری تا روز یکشنبه مورخ 1398/02/29 امکان استفاده ازشرایط فوق فراهم می باشد.براساس تصمیمات متخذه در کمیته راهبردی ادغام، قیمت سهام قابل خرید از هر کد سهامداری حقیقی و حقوقی به شرح ذیل خواهد بود:

قیمت خرید سهام اشخاص، هر سهم 2,086 ریال می باشد.

نوع سفارش از نظر اعتبار زمانی ، سفارش بدون محدودیت زمانی می باشد.

سهام فوق توسط شرکت ایرانیان اطلس خریداری می گردد.

شایان ذکر است در صورتی که سهامداران محترم در مهلت تعیین شده نسبت به ارائه دستور فروش اقدام ننمایند ، می توانند تا زمان ارزش گذاری سهام بانک انصار توسط گروه کارشناسان رسمی تأمل نموده و بر اساس آن و به ترتیبی که متعاقباً اعلام خواهد شد نسبت به فروش سهام خود مبادرت نمایند.

تصریح می نماید این بانک تضمینی مبنی بر اینکه ارزش ذاتی تعیین شده در آینده بیشتر از ارزش قابل خرید در حال حاضر باشد را نخواهد پذیرفت.

پژو خودروی هیبریدی عرضه می کند

پژمان قاسمی 22 اسفند 1397

پژو هم به جمع شرکت های تولیدکننده خودروهای برقی و هیبریدی پیوسته و از مدل مفهومی پژو ۵۰۸ اسپورت رونمایی کرده است.

این خودروی سدان دارای دو موتور عادی ۲۰۰ اسب بخاری و یک موتور برقی ۱۱۰ اسب بخاری است که علاوه بر پژو ۵۰۸ هیبریدی بر رویPeugeot ۳۰۰۸ SUVمورد استفاده قرار می گیرد.

قدرت بالای موتورهای این خودروی هیبریدی باعث شده که شتاب صفر تا صد آن به ۴.۳ ثانیه برسد که در نوع خود کم نظیر است. حداکثر سرعت خودروی یادشده هم ۲۵۰ کیلومتر در ساعت است. باتری این خودرو ۱۱.۸ کیلووات ساعتی است و البته با یک بار شارژ تنها می توان ۵۰ کیلومتر را با آن پیمود.

یک نکته جالب دیگر در مورد این خودرو تولید برخی قطعات و اجزای پیشرفته و حساس آن با چاپگر سه بعدی است که باعث کاهش سروصدا و بهبود عملکرد این خودرو شده است. در بخش هایی از درب های این خودرو هم از فیبر کربن استفاده شده است.

جنس صندلی های این خودرو از چرم است و یک پنل دیجیتال ۱۲.۳ اینچی در کنار یک نمایشگر لمسی فوق دقیق ۱۰ اینچی دسترسی به امکانات مختلف خودروی مذکور را ممکن می کند.

پژو قصد دارد اولین خودروی تمام برقی خود را تا اواخر سال ۲۰۱۹ میلادی عرضه کند و تا سال ۲۰۲۳ مدل های برقی اکثر تولیدات خود را روانه بازار کند. اولین رونمایی از این خودرو در تاریخ ۷ مارس و در جریان برگزاری نمایشگاه خودروی ژنو رخ می دهد.