اطلاعیه: شرکت لیزینگ انصار داشتن هرگونه ارتباط با شرکت انصار خودرو سپنتا را تکذیب می نماید و هیچگونه مسئولیتی در قبال تعهدات این شرکت ندارد.
تاریخ شمسی :
پنجشنبه - ۶ آذر - ۱۳۹۹
ساعت :

بولتن خبری

ضرورت بسترسازي براي گسترش فين تک اسلامي

پژمان قاسمی 15 مرداد 1399

مهدي رضايي

مديرعامل بانک انصار

امروزه زندگي انسان ها با حضور گسترده و روزافزون فناوري‌هاي ديجيتال رنگ و بوي متفاوتي به خود گرفته و هر روز به دليل بروز تغييرات همه جانبه، سبک زندگي مردم و به تبع آن مدل کسب‌وکار آنها دچار تغيير و تحول شده است. در اين ميان بانک ها نيز به‌ عنوان سازمان هاي مردم‌نهاد و مشتري محور از اين قاعده مستثني نبوده و نيستند.امروزه نقش و تاثير فناوري‌هاي ديجيتال بر دنياي خدمات مالي انکارناپذير است. بديهي است اين فناوري‌ها ازيک‌طرف کارايي و اثربخشي بانک‌هاي سنتي را به چالش کشيده و از طرف ديگر براي ارائه سرويس‌هاي سريع‌تر، بهتر و ارزان‌تر به مشتريان نسل ديجيتال و سنت شکن امروز، نزديک و نزديک تر مي شوند.

صنعت بانکداري در مسير پيش رو چنانچه نتواند خود را با پيشرفت هاي روزافزون تکنولوژي و گسترش ارتباطات مجازي و اقتضائات زندگي مدرن همسو کند و تسهيلات لازم را براي روان سازي فرايندهاي خود به کار نگيرد، محتوم به شکست و ايجاد فاصله معني دار بين بانک و مشتري خواهد شد. شايد به جرات بتوان گفت در آينده اي نه چندان دور صرفاً بانک هايي موفقيت اند که به معناي واقعي کلمه همراه مشتريان باشند و نقشي پررنگ در گوشي هاي هوشمند آنان داشته باشند. بانک ها به گفته پروفسور «دينج» بايستي براي موفقيت در بازار آينده بر چهار عنصر «دسترسي»، «هزينه فايده»، «کارايي در زمان» و «امنيت» به عنوان عناصر اصلي بانکداري نوين استوار باشند.

در اين راستا در برخي کشورهاي اسلامي شاهد شکل گيري و رونق يک مفهوم نوظهور و سه وجهي هستيم که از تلفيق سه حوزه «فناوري هاي رايانه اي»، «صنعت بانکداري» و «احکام اسلامي» پديد آمده است که صاحب نظران از اين تلفيق خجسته به عنوان «فين تک اسلامي» ياد مي کنند.

حوزه فين‌تک يا فناوري مالي به زبان ساده به معناي کاربرد نوآورانه فناوري در ارائه خدمات مالي است. فين‌تک به کمپاني‌هايي اشاره دارد که با کاربرد تکنولوژي تلاش مي‌کنند تا خدمات مالي را کارآمدتر سازند. بنظر مي رسد اين فين تک بنا دارد تا فرايندهاي موجود در بانک هاي سنتي را با فناوري هاي مدرن تلفيق کند و با عبور آنها از فيلتر شريعت، ضمن ايجاد اصلاحات نوين بانکي، خدمات متنوعي در راستاي رفع نيازهاي جديد مشتريان ارائه دهد.

خوشبختانه حوزه فين‌تک طي ساليان گذشته با رشد چشمگيري روبه‌رو بوده و بسياري از افراد هوشمند و شرکت‌هاي پيش گام نيز در اين حوزه ورود کرده و در حال حاضر مشغول به ارائه خدمات هستند. از طرف ديگر در برخي از کشورهاي اسلامي هم طي سال هاي گذشته تلاش کرده اند تا اين حوزه نوظهور را با آموزه هاي ديني تلفيق و محصولات مالي جامعه خود را منطبق با ارزش هاي موجود در شريعت اسلام ارايه کنند. پر واضح است اين شرکت‌ها عموماً استارت‌آپ‌هايي هستند که به دليل چابکي و بهره گيري از خلاقيت بيشتر تلاش دارند تا خودشان را در سيستم‌هاي مالي جامعه جا بيندازند و بانک هاي سنتي را به چالش بکشند.

در اين ميان يکي از کشورهاي پيشرويي که در حوزه فين تک قدم هاي موثري برداشته، کشور اندونزي است. اين کشور چند سال پيش اعلام کرد که تا سه ماهه سوم سال 2020، (يعني همين ايامي که در آن بسر مي بريم) قادر خواهد بود تا نقشه راه «فين تک اسلامي» را در کشور خود ارايه و پياده سازي کند. هر چند اين اقدام ارزشمند تا اين لحظه هنوز رونمايي و اعلام نشده است اما گام برداشتن اين کشور در مسير صحيح بانکداري اسلامي و اهتمام سياستگذاران کلان اين کشور براي رفع نيازهاي آينده صنعت بانکداري اسلامي اقدام مناسب و ارزنده اي محسوب مي شود.

بسياري از تحليلگران و آينده پژوهان حوزه بانکداري بر اين باورند که آينده صنعت بانکداري درگرو رشد فين تک‌هاست. البته يادمان نرود رشد و گسترش فين تک‌ها نيز مانند رشد و گسترش همه تکنولوژي هاي جديد و نوظهور داراي معايب و محاسني است و مانند تيغ جراحي قادر است هم باعث نجات و هم باعث هلاکت بيماران گردد. مهم اين است که اين تيغ در دست کدامين پزشک( حاذق يا ناشي ) قرار گرفته باشد. از آنجا که ظهور و گسترش حوزه فين تک بر روي دو ضلع اصلي صنعت بانکداري، يعني «مشتريان» و «سيستم بانکي» به شدت تأثيرگذار است، لذا مسئولان ارشد بانکي کشورمان بايد قبل از هر گونه سياستگذاري و انجام اقدام هاي عملياتي به تبعات مثبت و منفي اين امر کاملاً واقف باشند. اين در حالي است که براي ايجاد و گسترش فين تک هاي اسلامي ضلع ديگري به اضلاع قبلي اضافه مي شود که اين ضلع درواقع آموزه هاي شريعت اسلام و باورهاي ديني مشتريان است که ظرافت هاي پياده سازي آن را دشوارتر مي کند. يادمان نرود با گسترش حوزه فين تک بزودي مدل‌هاي کسب‌وکار بانکي تغيير، حاشيه سود بانک‌ها کاهش و سهم قابل‌توجهي از بازار مشتريان به دليل ارائه حق انتخاب بيشتر و دادن امکانات وسيع تر به آنان از دست بانک هاي سنتي خارج مي شود. پس تا دير نشده همه سياستگذاران پولي و بانکي بايد ضمن آمادگي براي مواجهه با فرصت ها و چالش هاي آتي صنعت بانکداري، براي بازيگران و بازي گردانان حوزه فين تک بويژه از نوع اسلامي آن، تعمق و بسترسازي کنند.

شرکت کارکنان لیزینگ انصار در طرح جهادی اهدای خون

پژمان قاسمی 09 ارديبهشت 1399

کارکنان محترم شرکت لیزینگ انصار در حرکتی خداپسندانه نسبت به اهداء خون خود اقدام کردند. به گزارش اداره کل روابط عمومی و تبلیغات لیزینگ انصار ، در راستای گسترش فرهنگ اهدای خون ، کارکنان این مجموعه خون خود را اهداء کردند .

با توجه به شیوع ویروس کرونا و تأکید ستاد مقابله با کرونا نسبت به رعایت فاصله گذاری اجتماعی ، تمامی کارکنان با رعایت موازین بهداشتی اقدام به این عمل خداپسندانه کردند.

اهدای خون سالم کمک حیات بخشی به بیماران و چشم انتظاران اهدای خون محسوب می شود و در واقع به شعار همیشگی "اهدای خون سالم = اهدای زندگی" جامه عمل می پوشاند.

پیام مدیرعامل بانک انصار در تجلیل از مجاهدان عرصه اقتصادی

پژمان قاسمی 19 فروردين 1399

كُلُّ نَفْسٍ ذَائِقَةُ الْمَوْتِ ۗ وَنَبْلُوكُمْ بِالشَّرِّ وَالْخَيْرِ فِتْنَةً ۖ وَإِلَيْنَا تُرْجَعُونَ ﴿٣٥

هر کسی چشنده مرگ است و ما شما را به نوعی خیر و شر آزمایش می کنیم، و به سوی ما بازگردانده می شوید. (۳۵)

در کمال تاثر و تاسف ، چند تن از همکاران عزیز و تلاشگر بانکی و آقای فردین جزندری از بانک انصار را در خط مقدم خدمت به مردم بزرگوار کشورمان بدلیل ابتلا به ویروس منحوس کرونا از دست دادیم و از دیدار و هم صحبتی با ایشان تا ابد محروم ماندیم . درگذشت این عزیز سربازان سنگر اقتصادی خدمت به مردم در شعب بانک های کشور را به خانواده های معظم و داغدار آنها و همکاران گرانقدر تسلیت عرض نموده ،ارزوی شکیبایی و صبر دارم . روحشان شاد و قرین رحمت الهی باد.

ضمن طلب مغفرت برای عروج یافتگان با هدف ریشه کن شدن این بیماری مهلک در یک عزم ملی و با اتخاذ تدابیر موثر ، هرچه سریعتر سایه منحوس این ویروس شوم از سر ایران اسلامی، برداشته خواهد شد

با وجود ریسک بالای فعالیت در شعب بانک ، شاهد مجاهدت و زحمات کارکنان نجیب و ایثارگر برای خدمت به مردم شریف خواهیم بود و هم میهنان قدرشناس نیز با رعایت نکات ایمنی برای حفظ سلامت خود و قطع زنجیره انتقال ویروس، صرفا در موارد ضروری و الزامی به شعب مراجعه خواهند نمود.

بنده به سهم خود به تمامی همکاران عزیزم ، صمیمانه دستمریزاد گفته از زحمات ایشان قدردانی نموده و علیرغم تمامی کاستی ها نهایت تلاش برای تامین امکانات و تجهیزات بهداشتی مورد نیازرا همچنان بکار خواهم برد و همگی را به رعایت دقیق دستورالعمل های بهداشتی و مراقبت های لازم دعوت می کنم.

مهدی رضایی

مدیرعامل بانک انصار

پیام نوروزی مدیرعامل بانک انصار

پژمان قاسمی 19 فروردين 1399

علی‌علیه السلام: اگر قدر بدانید پس هر روزی نوروز است‏

بار الهی ! سایه‏ های شب و آفتاب روز را تویی که تدبیر می ‏کنی .

حال دل‏ های ما در دست‏ های توست

تدبیر قلب ما را ، تو ساز کن

          در سالی که گذشت ، عزیزان دو مجموعه تعاونی ثامن و بانک انصار با توکل بر پروردگار متعال پشت به پشت هم صمیمانه تلاش نمودند تا زیر بیرق واحد بر سختی ها فائق آمده ودر چارچوب سیاست های بانک مرکزی ج.ا.ا ضمن حرکت شایسته در مسیر ادغام با بانک سپه در تحقق بهینه اهداف معینه بانک حتی المقدور موفق عمل نمایند.

در سالی که پشت سر نهادیم تلخی های فراوان چشیدیم.از جمله، جهان تشیع بزرگمرد عرصه جهاد فی سبیل الله ،سپهبد حاج قاسم سلیمانی مدافع صلح و امنیت را از دست داد؛ روزهای دشوار با ورود ویروس منحوس کرونا نفس گیرتر شد و جمعی از هموطنان و همکاران عزیزمان در شبکه بانکی را از ما گرفت . دشواری های متعدد اقتصادی و...

با همه این احوالات دربرابر سختی ها سر خم نمی کنیم و باور خدشه‌ناپذیر داریم به این وعده‌ی الهی که فرمود "در پس هر سختی، آسانی و گشایشی نهفته است"و یقین داریم که"انّ مع الصبر نصراً"

با اتکال بر رحمت پروردگار و همت جمعی کوشش می کنیم تا از گردنه‌های صعب العبور بسلامت گذرنموده و با رویکردی واقع‌بینانه در سال پیش رو موفق به تثبیت سود‌آوری و تقویت متغیرهای بالندگی بانک شویم . ان شاءالله ذی نفعان اصلی (سهامداران، سپرده گذاران،کارکنان) از منافع مستقیم آن مستفیض گردند وبا تحقق شعارجهشتولیددرسایهیرهنمودوتاکیداتمقاممعظمرهبریمدظلهالعالی؛سرشارازموفقیتوشکوهیبی‌نظیربرایاستقبالازقرن پانزدهم خورشیدی مهیا گردیم.

ضمن تبریک حلول سال 1399 خورشیدی به محضر محترم ملت شریف ایران بخصوص مشتریان معزز بانک انصار، یکایک همکاران عزیز و تلاشگرم در مجموعه ی بانک سپه ، تقارن فرخنده ی سومین روز عید باستانی نوروز با عید مبعث را به فال نیک می گیریم که بعثت، امید انسان به فردایی روشن و نشانه مهرورزی خدا با خاکیان و باران رحمت بی‌‌حد او بر زمینیان است.

مهدی رضایی

مدیرعامل بانک انصار

پیام مدیرعامل بانک انصار به مناسبت شهادت سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی

پژمان قاسمی 28 دی 1398

دست جنایتکار آمریکای جهانخوار بار دیگر به خون یکی از بزرگ مردان این سرزمین سراسر مقاومت و عدالتخواهی آغشته شد و سردار قلب ها، نابودکننده تروریست های مزدور استکبارجهانی و ابرمرد همیشه بیدار سنگرهای مقاومت را که نام پرعظمتش رعب و وحشت در دل دشمنان اسلام وایران اسلامی می انداخت، به خاک و خون کشید.

سردار شهید سپهبد قاسم سلیمانی تنها حصن حصین ایران اسلامی در برابر تجاوزهای خونخواران امریکایی نبود، او سد بزرگی در برابر نفوذ جنایتکاران سرمایه خوار در سراسر منطقه خاورمیانه به شمار می آمد که ایمانش به ولی فقیه زمان و امام شجاع مستضعفان حضرت آیت الله العظمی خامنه ای در طول تاریخ بی بدیل و نام پر ابهتش همه جا با احترام و با واژه مقاومت عجین بود.

شهادت این بزرگ سردار اسلام و حامی مستضعفان جهان و نماد ایثار و فداکاری را به حضور مبارک حضرت حجت، مهدی موعود عج الله تعالی فرجه الشریف، امام خامنه ای مدظله العالی، ملت شهیدپرور ایران اسلامی ، خانواده گرانقدرش و همه مستضعفان جهان و به ویژه عدالتخواهان بیدار در سنگرهای مقاومت تبریک وتسلیت می گویم.

راهش پر رهرو باد و نام بزرگ و افتخارآفرینش همواره در ذهن و قلب مقاومت اسلامی جاویدان باد.

اجباری شدن رمز دوم يکبار مصرف کارت

پژمان قاسمی 07 دی 1398

نحوه فعالسازی رمز دوم پویای کارت های بانک انصار و برنامه رمز ساز آپان

بدون مراجعه به شعبه (غیر حضوری)

با عنایت به لزوم حذف رمز دوم ایستا و اجباری شدن استفاده از رمز دوم پویا، مراحل فعالسازی رمز پویا به شرح زیر ارائه می گردد.

  1. ابتدا برنامه رمز ساز «آپان» را از طریق مارکت های زیر دانلود و نصب نمایید. سپس در برنامه آپان مراحل ثبت نام را انجام دهید.
  1. اگر دارای نام کاربری و رمز ورد اینترنت بانک انصار می باشید، وارد اینترنت بانک شده و مراحل فعالسازی را طبق فایل«راهنمای فعالسازی برنامه آپان از طریق اینترنت بانک»انجام دهید.
  2. اگر دارای نام کاربری و رمز ورود به اینترنت بانک نمی باشید و یا آن را فراموش کرده اید، ابتدا طبق فایل «راهنمای فعالسازی اینترنت بانک»، اینترنت بانک شخصی خود را فعال نموده و سپس طبق فایل«راهنمایفعالسازی برنامه آپان از طریق اینترنت بانک»  اقدام به فعالسازی برنامه آپان نمایید.