اطلاعیه: شرکت لیزینگ انصار داشتن هرگونه ارتباط با شرکت انصار خودرو سپنتا را تکذیب می نماید و هیچگونه مسئولیتی در قبال تعهدات این شرکت ندارد.
تاریخ شمسی :
سه شنبه - ۲۰ آذر - ۱۳۹۷
ساعت :

تغییر چهره سوناتا هیبریدی ۲۰۱۸

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از عصر ایران، نمایشگاه های خودرویی در شیکاگو در هفته جاری فروش سوناتاهای هیبریدی جدید و ارتقا یافته ۲۰۱۸ را آغاز خواهند کرد. این خودرو در ۸ نوامبر سال گذشته به عنوان یک سدان بزرگ در نمایشگاه خودرویی نیویورک معرفی شد.

هیوندایی برای حفظ اصالت خود بسیاری از ویژگی های سوناتاهای قبلی را حفظ کرده است، اما در سوناتاهای جدید شاهد نمای روبه رویی اسپورت تر و جلوپنجره بزرگتر و چراغ های نمای عقب جدید هستیم.

خودرو روی چرخ های جدید سوار شده و دکمه باز کننده محفظه بار نیز به شکل و شمایل نشان هیوندایی درآمده و بزرگتر شده است.

اما هیوندایی به تغییرات ظاهری در فضای خارجی کفایت نکرده است و تحولات خودرو به فضای درونی کشانده است. اولین تحول محسوس فضای داخلی از فرمان شروع می شود. فرمان در سوناتاهای جدید سه پر شده است و روی آن شاهد طیف وسیعی از دکمه ها برای کنترل سامانه های اطلاعات و سرگرمی هستیم. سامانه اطلاعات و سرگرمی خودرو نیز با قابلیت ناوبری در این خودرو ارائه می شود و قابلیت بهبود و ارتقاء دارد.

در خصوص فناوری ها باید گفت سوناتا هیبریدی های جدید در نسخه استاندارد به سامانه شناساگر نقاط کور و سامانه شناساگر حرکت از عقب مجهز است. اما وجود سامانه هایی مانند هشداردهنده خروج از خطوط و نگه دارنده بین خط روی سوناتای ۲۰۱۸، سامانه های جدیدی برای این خط تولیدی به شمار می آیند.

صحبتی در خصوص استفاده از سامانه مولد نیروی جدید در خودرو وجود ندارد. اما مدل فعلی به یک موتور ۲ لیتری و ۴ سیلندر، یک موتور الکتریکی و باتری های ۲۷۰ ولتی لیتیومی مجهز است. دو موتور موجود روی این سدان در مجموع قادر به تولید توانی حدود ۱۹۳ اسب بخار هستند.

هیوندایی در کنار معرفی سوناتای جدید قصد دارد خودروهای جدید هیبریدی دیگری را به بازاهای جهانی معرفی کنند و در حال به روزرسانی برخی از خودروهای معمول خود است.