تاریخ شمسی :
یکشنبه - ۹ مهر - ۱۴۰۲
ساعت :

دومین همایش لیزینگ و اقتصاد مقاومتی

همايش ليزينگ و اقتصادمقاومتي در تاریخ 94/6/8  با حضور جمع کثیری از فعالان صنعت لیزینگ ، سیاستمداران و اندیشمنداناقتصادی کشور باهدف بررسي اهميت افزايش نقش ليزينگ در اقتصاد کشور ، در مرکز همايشهاي بين المللي صداوسيما برگزار گردید.

در این همایش دکتر تهرانفر معاون نظارتی بانک مرکزی ، دکتر مصباحی مقدم عضو کمسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی ، دکتر عبده مشاور وزیر راه و شهرسازی پیرامون مسائلی چون نرخ سود مبادله ای و مشکلات آن برای لیزینگ ها ، ساماندهی لیزینگ های غیرمجاز ، اصلاح ضوابط و قوانین لیزینگ ها و فراهم نمودن بستر مناسب فعالیت لیزینگ ها  و لیزینگ مسکن صحبت نمودند .

3

بگفته دبيرکل کانون شرکت هاي ليزينگ ايران ؛ بيش از30 درصد از حجم سرمايه گذاري ها درجهان از طريق شرکت هاي ليزينگ انجام مي شود که اين سهم در ايران اندک است.
حميد شيرواني افزود: اگر در ايران از اين صنعت به خوبي حمايت و قوانين درستي براي آن وضع شود مي تواند در رونق توليد ، اشتغال، رفاه اجتماعي و جلوگيري از تورم به دولت کمک کند.

4

وي با بيان اينکه شرکت هاي ليزينگ بعد از بانک ها دومين تامين کننده منابع مالي در اقتصاد هستند، افزود: تفاوت ليزينگ با بانک در اين است که پولي دست مصرف کننده نمي دهد بلکه بطور نمونه ماشين آلات و تجهيزات مورد نياز توليد کننده را خريداري مي کند و در اختيارش قرار مي دهد.

5

در کنار برگزاری این همایش ، نمایشگاهی با حضور شرکت های حامی برگزار گردید که این شرکت ها از این فرصت ایجاد شده نسبت به معرفی طرح های ویژه خود اقدام نمودند.